Lekarz łatwiej dostępny
Najtańsze polisy czy abonamenty wymagają na ogół współpłacenia za usługi prywatnych przychodni.
regina skibińska
Kolejki do lekarzy w publicznej służbie zdrowia sprawiają, że rośnie zainteresowanie prywatną opieką zdrowotną. W 2014 roku 1,2 mln osób miało wykupione polisy zdrowotne; rok wcześniej takich polis było 850 tys. W ubiegłym roku klienci zapłacili za ubezpieczenia zdrowotne 400,9 mln zł, o 19 proc. więcej niż w 2013 r. Największą popularnością wciąż cieszą się ubezpieczenia grupowe.
Alternatywą dla prywatnych ubezpieczeń są abonamenty oferowane przez centra medyczne. W ten sposób z prywatnej służby zdrowia korzysta obecnie ok. 3 mln osób, w tym 2,5 mln w ramach świadczeń pracowniczych.
Podobne zasady
Ubezpieczenia zdrowotne czy abonamenty mogą być bardziej opłacalne niż każdorazowe płacenie za wizytę lekarską czy badania w prywatnej placówce (o ile nie korzysta się z nich sporadycznie). Poza tym na ogół w ramach ubezpieczenia czy abonamentu mamy zagwarantowany dostęp do specjalisty w określonym terminie, np. dziesięć dni.
Ubezpieczenia zdrowotne i abonamenty w centrach medycznych umożliwiają korzystanie z prywatnych usług medycznych na dość podobnych zasadach. Jak mówi Ewa Paradowska z AXA, biorąc pod uwagę tylko możliwość...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta