Kierunek wybierajmy z głową
Wiemy, jakie kierunki studiów są w tym roku najbardziej oblegane. Ale czy po ich ukończeniu będzie można łatwo znaleźć pracę?
Uczelnie kończą rejestrację kandydatów, którzy pod koniec czerwca otrzymali świadectwa maturalne. Z pierwszych informacji, które podają szkoły, wynika, że najbardziej oblegane są kierunki, na których solidnie można nauczyć się języków obcych, kandydaci wybierają też studia prawnicze, psychologię, a także dziennikarstwo. Dobrze odbierane są przez nich także nowe kierunki studiów.
Psycholog, prawnik, anglista
– Chemia i toksykologia sądowa jest naszą nowością i kierunkiem, na który będzie się najtrudniej dostać, bo o jedno miejsce rywalizuje ponad 17 osób – informuje nas dr Jacek Przygodzki z Uniwersytetu Wrocławskiego. Tyle że dla kandydatów zostało przygotowanych zaledwie 49 miejsc. Absolwenci tego kierunku będą mogli podjąć pracę np. w laboratorium kryminalistycznym. Jednak najbardziej popularne w tegorocznej rekrutacji na tej uczelni są prawo, psychologia oraz dziennikarstwo.Podobnie jest na Uniwersytecie Łódzkim. Z wstępnych informacji wynika, że najwięcej kandydatów jest tam na prawo, psychologię i filologię angielską. Jednak jak zaznacza Tomasz Boruszczak, rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego, nieźle radzą sobie także nowe kierunki, wprowadzone w tym roku. – Kierunek bankowość i finanse cyfrowe, prowadzony we współpracy z mBankiem i firmą Accenture, a także kierunek inwestycje i nieruchomości – opisuje Boruszczak....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta