Chorzy turyści płacą więcej za polisę
Cierpiący na choroby przewlekłe powinni wykupić ekstraochronę
regina skibińska
Pan Marian wyjechał na wakacje do Tajlandii. Na miejscu trafił do szpitala z powodu zawału. Ubezpieczyciel, u którego wykupił przed wakacjami polisę, odmówił mu zwrotu kosztów leczenia i transportu do Polski. Pan Marian od wielu lat chorował na serce, cierpiał na nadciśnienie, a zaostrzenie i następstwa chorób przewlekłych były wyłączone z ochrony ubezpieczeniowej. Zatem odmowa wypłaty odszkodowania była uzasadniona.
Tego typu sytuacje nie należą do rzadkości. Turyści przed wyjazdem za granicę często nie sprawdzają, jakie są wyłączenia odpowiedzialności towarzystw. Tymczasem następstwa i zaostrzenie chorób przewlekłych należą do częstych wyłączeń.
– Powodem odmowy ze strony towarzystwa niejednokrotnie są powikłania powstałe na skutek nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, choroby wieńcowej czy astmy. Są to schorzenia zaliczane do najważniejszych chorób cywilizacyjnych w Polsce – wyjaśnia Joanna Walczuk z Allianz.
Klienci biur podróży dobrze chronieni
Choroby przewlekłe dotykają nie tylko osoby starsze, ale często również młodych ludzi, a nawet dzieci. Alergie pokarmowe, celiakia, astma, nadciśnienie tętnicze, nowotwory i schorzenia krążenia – to tylko niektóre z chorób, których zaostrzenie na urlopie może...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta