Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zabezpieczone auto umożliwi odszkodowanie

27 lipca 2016 | Dobra Firma | Przemysław Bialik
Takie „zabezpieczenie” auta może drogo kosztować
źródło: 123RF
Takie „zabezpieczenie” auta może drogo kosztować

Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, że pozostawienie dokumentów w skradzionym pojeździe nie zawsze jest niedopatrzeniem. W takiej sytuacji odmowa wypłaty pieniędzy z autocasco pozbawiona jest uzasadnienia

Częstą praktyką kierowców jest trzymanie dowodu rejestracyjnego w środku samochodu. Warto zadać sobie pytanie, co się stanie, jeśli taki samochód wraz z dowodem zostanie przedsiębiorcy skradziony? Czy ubezpieczyciel ma wówczas obowiązek wypłaty odszkodowania z AC?

Przy zgłoszeniu przez przedsiębiorcę kradzieży auta niezbędne jest dostarczenie ubezpieczycielowi zapasowych kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu - jeśli była ona wydana. Brak przedstawienia jednego z tych elementów najczęściej prowadzi do odmowy przyznania odszkodownia.

W przypadku kradzieży auta wraz z dowodem rejestracyjnym towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej odmawiają wypłaty odszkodowania powołując się na Ogólne Warunki Ubezpieczenia oraz na art. 827 § 1 kodeksu cywilnego. Zgodnie z tym przepisem ubezpieczyciel jest wolny od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10507

Wydanie: 10507

Spis treści
Zamów abonament