Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rolowany internet dla każdego

14 kwietnia 2017 | Ekonomia
Mimo obowiązku rejestracji prepaid jest nadal ważnym elementem rynkowej gry sieci komórkowych
źródło: Rzeczpospolita
Mimo obowiązku rejestracji prepaid jest nadal ważnym elementem rynkowej gry sieci komórkowych

Pierwsze sieci komórkowe w Polsce wprowadziły w telefonii na kartę mobilny transfer do wykorzystania w dowolnym czasie. Będą kolejne.

Urszula Zielińska

„Operatorzy telekomunikacyjni nie są bankami i nie świadczą usług przechowywania środków na koncie, które podlegają zwrotowi w gotówce lub przelewem po upływie terminu ważności konta" – pisała w ubiegłym roku Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji w stanowisku stanowiącym głos w dyskusji z regulatorami, czy sieci komórkowe powinny oddawać użytkownikom telefonii prepaid pieniądze za niewykorzystane usługi. Sieć Play właśnie wyprzedziła potencjalne efekty tej dyskusji.

W przedświąteczny czwartek telekom wprowadził nowe rozwiązanie w telefonii na kartę. Śladem operatorów z Europy Zachodniej i USA, zaproponował ofertę odNOWA, w której nie ma usług nielimitowanych, ale za to konto użytkownika i pakiety nie mają okresu ważności. To oznacza, że pakiety usług, w tym np. mobilnego dostępu do internetu, można wykorzystać w dowolnie długim czasie.

– Z badań wynika, że do największych wad ofert na kartę zaliczane są m.in. konieczność pilnowania terminu doładowania i blokada konta po pewnym czasie. W Play ani pakiety, ani pieniądze nie przepadają. Doładowania mają nieograniczoną ważność – podkreślał Bartosz Dobrzyński, członek zarządu telekomu ds. marketingu.

Na reakcję konkurencji nie trzeba było długo czekać. Starter z kartą prepaid o zbliżonym mechanizmie zaczął promować Polkomtel, operator sieci Plus, a z informacji „Rzeczpospolitej"...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10726

Wydanie: 10726

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament