System MedApp ułatwi życie pacjentom i lekarzom
Dzięki technologii opracowanej przez polską spółkę chorzy na całym świecie będą mogli wykonywać wiele typów badań i bez wychodzenia z domu przesyłać je do konsultacji. Pomoże to zaoszczędzić czas i pieniądze. kamil majcher
O tym, że w rola telemedycyny w sektorze ochrony zdrowia będzie w najbliższych latach dynamicznie rosła, nie trzeba już chyba nikogo specjalnie przekonywać. W tym obszarze ogromny potencjał dostrzega również spółka MedApp, która tworzy własne systemy telemedyczne w chmurze i współpracuje z Microsoftem.
Branża z perspektywami
– MedApp powstał z myślą o ratowaniu ludzkiego życia, choć początki działalności firmy były związane z sektorem rozrywki. Ale już wtedy wierzyliśmy, że przyszłość należeć będzie do telemedycyny. To temu projektowi poświęciliśmy wszystkie nasze zasoby – mówi Mateusz Kierepka, prezes MedApp. Przyznaje jednak, że pierwsze kroki na tej drodze nie były łatwe. – Ciężko było przekonać ludzi, że w przyszłości to za pomocą telefonu komórkowego będziemy diagnozować różne choroby, a z czasem nawet ocalać życie. Dzisiaj już wiemy, że decyzja o zmianie kierunku działalności była jak najbardziej słuszna, bo telemedycyna to jedna z najszybciej rozwijających się branż, a jej wpływ na społeczeństwo jest coraz większy – tłumaczy.
Do stworzonego przez spółkę systemu Carna Life mogą być podłączone takie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta