Emocje w czerni i bieli
Prace Ryszarda Winiarskiego towarzyszą 57. Międzynarodowemu Biennale Sztuki w Wenecji.
– Jego „Gry" z 1976 roku nie są wyłącznie dziełami sztuki – uważa Jerzy Starak, znany kolekcjoner, dzięki którego staraniom prace Ryszarda Winiarskiego można będzie oglądać w Wenecji przez cały okres trwania Biennale. – To manifest, świadectwo przełomowego momentu i ważnego doświadczenia, zarówno dla artysty, jak i odbiorców. Winiarski odrzucił poszukiwanie recepty na piękno. Zamiast tego stworzył program, na którym oparł swą sztukę.
Indywidualna wystawa Ryszarda Winiarskiego, zatytułowana „Event-Information-Image", została umiejscowiona w Palazzo Bollani, w samym centrum miasta, na lagunie. Co więcej, znalazła się w grupie 23 wydarzeń oficjalnie uznanych za towarzyszące 57. Międzynarodowemu Biennale Sztuki. Wenecki pokaz to ogromna promocja polskiej sztuki, w co zaangażowali się Anna i Jerzy Starakowie, wielcy fani dokonań Winiarskiego.
Pałac Bollani to prestiżowa lokalizacja: kilka minut pieszo od Piazza San Marco. Wnętrza w tym zabytku są udostępniane tylko na ważne wydarzenia kulturalne.
Fascynacja Staraków poszukiwaniami Winiarskiego zaczęła się sześć lat temu, kiedy ich kolekcja...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta