Znów są granty na bezzałogowce
fundusze ue | Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugi konkurs w programie sektorowym INNOSBZ. Artur osiecki
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zaoferowało przedsiębiorcom i ich konsorcjom po raz drugi 50 mln zł (tyle samo wynosił budżet w pierwszym ubiegłorocznym konkursie w INNOSBZ). To jeden z czternastu już programów sektorowych realizowanych przez NCBR w okresie 2014-2020 w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Wszystkie są poświęcone wspieraniu dużych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych ważnych dla wybranych branż i sektorów gospodarki.
W przypadku programu INNOSBZ przedsiębiorcy (niezależnie od wielkości firmy) lub ich konsorcja (w tym także konsorcja dużych firm z tymi z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) mogą ubiegać się o dofinansowanie prac badawczych nad cywilnymi statkami bezzałogowymi i platformami oraz związanymi z nimi technologiami. Warto to zaznaczyć, bo powszechnie program ten jest kojarzony głównie z dronami, ale jak podkreśla Michał Chomczyk, koordynator programu INNOSBZ w NCBR, nie o nie tylko chodzi. – To wszystkie systemy bezzałogowe: latające, jeżdżące, pływające na wodzie i pod...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta