Świnoujski skok na głęboką wodę
Koncerty poświęcone Agnieszce Osieckiej, Wojciechowi Młynarskiemu, ale także wschodzące gwiazdy muzyki i teatru będą atrakcją tegorocznej Famy.
– Chcemy pokazać, że Fama to jeden z najstarszych i największych festiwali artystycznych w Polsce. Nie ma chyba zresztą dziś w kraju uznanego twórcy, który nie miałby w swojej biografii choćby famowskiego epizodu – powiedział nam Daniel Źródlewski, jeden z organizatorów festiwalu. – W tym roku do Świnoujścia na dwa tygodnie od 14 do 27 sierpnia zjedzie 300 młodych zdolnych, którzy zaprezentują się w blisko 100 wydarzeniach. Co ważne, na Famie nie ma biletów, na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny.
Metafora miejsca
Głównym tematem tegorocznej edycji jest... wrzątek. Podporządkowana mu będzie tematyka największej festiwalowej wystawy – „War", warsztaty oraz ekspozycja sekcji fotograficznej – „Wrzenie barw", a także projekt „Miejsca literatury – Strefy wrzenia". W przekornej identyfikacji wizualnej, którą przygotowali Kaja i Piotr Depta-Kleśta, głównym motywem graficznym jest „skok do zimnej wody", co jest metaforą, ale i nawiązaniem do morskiego charakteru miejsca.
– Ale brnąc dalej w skojarzenia, można dodać, że dla wielu debiutujących twórców udział w Famie to jednocześnie skok na głęboką wodę – komentuje Daniel Źródlewski.
Znakomicie zapowiada się muzyczna część tegorocznej Famy. Z ponad setki zgłoszeń wybrano kilkudziesięciu solistów oraz zespoły. Każdy, kto chce...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta