Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Negatywne odczucia nie zawsze uzasadnią zarzuty

05 października 2017 | Praca i ZUS

Realizacja kierowniczych uprawnień czasem powoduje u pracownika dyskomfort psychiczny. Nie oznacza to jednak, że zachowanie szefa nosi znamiona mobbingu.

Przyjrzyjmy się najczęściej spotykanym przypadkom niesłusznych oskarżeń o mobbing. Z orzecznictwa wynika, że zarzuty nadwrażliwych podwładnych dotyczą pewnych powtarzających się kwestii. Wiele z nich to niesłuszne oskarżenia.

Krytyka i stresujące kontrole

W znacznej większości przypadków uzasadniona krytyka dotycząca sposobu wykonywania pracy nie stanowi mobbingu. Przełożony ma prawo korzystać z uprawnień wynikających z zasady podporządkowania pracownika, w szczególności podejmować kontrole oraz inne czynności dyscyplinujące i motywujące podwładnych.

Takie działania oczywiście mogą się łączyć dla zatrudnionych ze stresem. Nie jest to jednak równoznaczne z ich szykanowaniem, czy stosowaniem mobbingu. Zasadniczo,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10870

Wydanie: 10870

Spis treści
Zamów abonament