Słony rachunek za pozorny outsourcing
wyrok | Przejęcie pracowników, gdy nie zmieniono im miejsca pracy, zasad, wynagrodzeń i podlegają dotychczasowemu pracodawcy, to obejście prawa.
Outsourcing personalny czy pracowniczy to coraz bardziej popularna forma ograniczania kosztów zatrudnienia. Zyskowna, ale bardzo ryzykowna, zwłaszcza podatkowo. Potwierdzają to środowe orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego oddalające skargi kasacyjne właścicielki firmy, której fiskus zarzucił fikcyjne zawarcie umowy outsourcingu.
Feralne porozumienie
Kobieta w lipcu 2012 r. zawarła ze spółką mającą świadczyć usługę outsourcingu personalnego umowę porozumienia między zakładami na podstawie art. 23' kodeksu pracy. Miesiąc później podpisano kolejną umowę o świadczenie usług. Usługodawca do realizacji usług miał oddelegować wykonawców. Były to osoby zatrudnione wcześniej w firmie podatniczki i formalnie przejęte przez spółkę. W listopadzie 2012 r. w miejsce spółki wszedł jeszcze inny...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta