Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kazusy są najtrudniejsze

24 stycznia 2018 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Przygotowanie do egzaminu warto rozpocząć od zagadnień wymagających dużej uwagi– tj. od prawa cywilnego.

Egzaminy zawodowe dla adwokatów i radców prawnych zbliżają się wielkimi krokami. Zaplanowano je na 20–23 marca. Podobnie jak w poprzednich latach wraz z Wydawnictwem CH Beck pomagamy się do nich przygotować. Dziś dalszy ciąg powtórki z prawa cywilnego. Publikujemy kazus z prawidłową odpowiedzią i projekt wyroku sądu apelacyjnego w tej sprawie.

Najpierw zadanie

Powód Sylwester Hebda w pozwie wniesionym 3 sierpnia 2015 r. skierowanym przeciwko Wspólnocie Mieszkaniowej nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Siennej 74 wniósł o uchylenie uchwały nr 10/2015 w sprawie naliczenia odszkodowania za umieszczenie przez powoda reklamy na elewacji budynku oraz na drzwiach wejściowych do budynku bez zgody pozwanej oraz uchwały nr 11/2015 w sprawie przejazdu przez bramę wjazdową nieruchomości przy ul. Siennej 72 i działkę nr 70 należącą do TPL Spółki z o.o. z siedzibą w Warszawie położoną przy ul. Siennej 70 w Warszawie. Ponadto, powód wniósł o zasądzenie od pozwanej kosztów postępowania. W uzasadnieniu pozwu powód m.in. wskazywał na zróżnicowanie pobieranej od niego stawki w stosunku do innej kancelarii funkcjonującej w budynku, która ponosi opłaty w wysokości 60 zł, oraz na to, że począwszy od stycznia 2015 r. pozwana zaczęła przysyłać mu faktury tytułem odszkodowania za zajmowanie części wspólnych budynku bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10959

Wydanie: 10959

Spis treści
Zamów abonament