Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

USA kontra pozostali w Davos

24 stycznia 2018 | Ekonomia
Forum w Davos wzbudza w tym roku duże emocje.
źródło: AFP
Forum w Davos wzbudza w tym roku duże emocje.

Tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne nie będzie raczej przebiegało w przyjaznej atmosferze. Między czołowymi gospodarkami świata aż iskrzy. W obradach uczestniczą też Polacy.

piotr mazurkiewicz

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się już po raz 48. Udział w tym najbardziej prestiżowym spotkaniu elit biznesowych, politycznych i kulturalnych zapowiedziało ok. 3 tys. osób. To choćby prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Emmanuel Macron, ale także Elton John czy Cate Blanchett.

Tegoroczne forum ma także silną reprezentację z Polski w osobach prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego czy prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Strategiczna obecność

Wśród przedstawicieli największych firm świata pojawi się też polski biznes, w osobach prezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego czy szefa Polskiej Rady Biznesu Jacka Szwajcowskiego. Pekao...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10959

Wydanie: 10959

Spis treści
Zamów abonament