Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informatycy na kontrakcie szybko rosną w cenę

24 stycznia 2018 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Prawie sześć na dziesięć firm chce zatrudniać specjalistów IT pracujących na kontraktach. W ubiegłym roku ich stawki poszły w górę nawet o 30 procent.

Anita Błaszczak

Wyższe zarobki, elastyczny czas pracy, możliwość pracy zdalnej i szansa na udział w ciekawych projektach – to najczęściej wskazywane przez informatyków zalety pracy na kontrakcie, gdy świadczą usługi jako jednoosobowa firma. Według badania firmy rekrutacyjnej Hays Poland doświadczenie w pracy kontraktowej, czyli IT contractingu, ma już 26 proc. pracowników działów IT, w tym przede wszystkim specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem.

Programista na godziny

– Utalentowani programiści, testerzy i deweloperzy coraz chętniej decydują się na podjęcie pracy kontraktowej, co w dalszej perspektywie będzie miało wpływ na rynek pracy IT – twierdzi Arkadiusz Wargin, dyrektor wydziału IT Contracting w Hays Poland. Dodaje, że warunki pracy w formule kontraktowej pozytywnie ocenia aż 59 proc. ekspertów IT w Polsce.

Doceniają przede...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10959

Wydanie: 10959

Spis treści
Zamów abonament