Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Branża z dobrymi widokami na przyszłość

24 stycznia 2018 | Ekonomia
W najbliższych latach wartość krajowego rynku opakowań będzie systematycznie rosnąć
źródło: Rzeczpospolita
W najbliższych latach wartość krajowego rynku opakowań będzie systematycznie rosnąć

Kilkuprocentowy, średnioroczny wzrost popytu w najbliższych latach wydaje się niemal pewny, zwłaszcza na produkty z tworzyw i papieru.

Tomasz Furman

Polski rynek opakowań od kilku lat zyskuje na wartości. Co ważniejsze, perspektywy jego dalszego rozwoju są obiecujące. – W najbliższych latach popyt na opakowania w Polsce powinien systematycznie rosnąć. Sądzę, że będą to zwyżki wynoszące 5–6 proc. rocznie wobec średnio około 3,5 proc. na świecie – mówi Wacław Wasiak, dyrektor Polskiej Izby Opakowań.

Jego zdaniem zwyżka zapotrzebowania będzie wynikała chociażby ze wzrostu gospodarczego w naszym kraju. Dodatkowy popyt powinien pojawić się m.in. w związku z uruchamianymi przez rząd kolejnymi programami socjalnymi.

Optymizm zarządów

Wątpliwości dotyczących dalszego rozwoju rynku opakowań zdają się też nie mieć firmy działające w tej branży. – Sytuacja na rynku opakowań jest ściśle powiązana z poziomem konsumpcji w Polsce i Europie. Wszystkie prognozy wskazują, że jego wzrost się utrzyma, co jest optymistyczną prognozą – mówi Tadeusz Nowicki, prezes Ergisu, grupy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10959

Wydanie: 10959

Spis treści
Zamów abonament