Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rośnie rynek, ale i koszty

24 stycznia 2018 | Ekonomia
Wojciech Trojanowski, Alfred Watzl
źródło: materiały prasowe
Wojciech Trojanowski, Alfred Watzl

Sytuacja jest wyjątkowa, wszyscy uczestnicy rynku budowlanego powinni się porozumieć, jak rozsądnie działać – mówią członkowie zarządu Strabagu.

Wojciech Trojanowski, Alfred Watzl

Rz: W zeszłym roku produkcja budowlano-montażowa w Polsce wzrosła o 12 proc. wobec 14-proc. spadku w 2016 r. Czy łatwiej jest o zlecenia?

Wojciech Trojanowski: W ubiegłym roku obchodziliśmy 30-lecie działalności Strabagu na polskim rynku i jesteśmy dumni z tego, że pomimo wahań koniunktury na przestrzeni lat udało nam się zbudować solidną firmę. Strabag zakończył rok z dużym portfelem zleceń, o ponad miliard złotych większym niż rok wcześniej (obecnie to rekordowy rząd wielkości 6 mld zł – red.). Wzrost wartości portfela notowaliśmy we wszystkich segmentach.

Stale pozyskujemy nowe kontrakty we wszystkich obszarach budownictwa, w ostatnim roku doszły nowe zlecenia na rynku kolejowym. Jeżeli chodzi o wyniki grupy w Polsce, to będą one nieco słabsze niż w latach 2015 i 2016 (przychody wyniosły odpowiednio 3,8 mld i 3,4 mld zł, a zysk netto 178 mln i 230 mln zł – red.), ale mimo słabszej rentowności operacyjnej osiągniemy pozytywne wyniki.

Jakie są największe realizowane przez grupę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10959

Wydanie: 10959

Spis treści
Zamów abonament