Na Bliku można zaoszczędzić
Płatności | Wygoda to niejedyna zaleta płacenia przy użyciu smartfona Ewa Bednarz
Blik funkcjonuje ponad dwa lata i zyskuje coraz większą popularność. Świadczy o tym lawinowy przyrost transakcji. W 2015 r. zawarto ich zaledwie 2 mln, w ubiegłym roku już 33 mln, a w I kwartale tego roku rekordowe 14 mln. .
Płatności Blikiem wprowadziło już 12 banków. Ich klienci chwalą sobie wygodę płatności telefonem za drobne zakupy nie tylko na co dzień, ale także podczas np. wycieczek rowerowych. Telefon zawsze jest pod ręką, a nie zawsze ma się potrzebę zabierania ze sobą portfela, czasem można go również zapomnieć.
Czek w telefonie
Blikiem można płacić online w sklepach stacjonarnych i internetowych bez dodatkowych przekierowań i ekranów transakcyjnych. Nie trzeba mieć przy sobie karty płatniczej, przepisywać z niej numeru, czekać na SMS z kodem jednorazowym – jak podczas korzystania z e-przelewów. Wystarczy wybrać płatność Blik na stronie sklepu, w telefonie uruchomić wcześniej pobraną aplikację ze swojego banku, odczytać 6-cyfrowy kod i zatwierdzić płatność.
Blikiem można płacić też w biletomatach, doładować konto wypożyczania rowerów miejskich, a nawet za towary i usługi podczas rozmowy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta