Bestsellery, wspomnienia, Zawisza Czarny i Miłosz
literatura | Każde duże miasto i region mogą szczycić się wydawnictwami książkowymi. Warto się dowiedzieć, jakie bestsellery przygotowują te oficyny. jacek cieślak
W ierzymy, że dobra książka wymaga czasu i ten czas dla niej mamy – powiedziała „Życiu Regionów" Magdalena Wosiek z Wydawnictwa Poznańskiego. – Nieustannie poszukujemy literackich pereł, a to, co odkryjemy, poddajemy wnikliwej analizie i selekcji. Właśnie dlatego nie znajdzie się u nas przypadkowych książek. Czytelnik może liczyć na historie opowiedziane z pasją, zarówno te piękne, jak i te pozbawione fikcji.
Conrad z Poznania
Wydawnictwo Poznańskie, które działa od 1956 r. ostatnio wzbogaciło półki księgarń o pozycje na temat swojego regionu. To m.in. „Wielkopolska przez wieki" Jerzego Topolskiego „Miasto nie do Poznania" i „Historie warte Poznania" Filipa Czekały.
– Mamy jednak ambicje ogólnopolskie – dodaje Magdalena Wosiek. Potwierdzają to zapowiedzi najbliższych premier. Hitem będzie książka „Joseph Conrad i narodziny globalnego świata", która jest długo oczekiwaną pointą Roku Conradowskiego. Zdaniem „New York Timesa" to najlepsza książka 2017 r.
Pisarz urodzony w Polsce znajdującej się pod zaborami w ciągu 20 lat opłynął wszystkie morza świata, po czym zamieszkał na stałe w Anglii i chwycił za pióro. Obserwował wzbierający, nastawiony na rywalizację „nowy imperializm". Przyglądał się z bliska miejscom położonym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta