Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za nami trudny rok w IT. Jaki będzie kolejny?

27 listopada 2018 | Ekonomia
Rynek it powinien systematycznie rosnąć
źródło: Rzeczpospolita
Rynek it powinien systematycznie rosnąć

Po kilku niełatwych kwartałach firmy gorzej przygotowane do radzenia sobie ze spowolnieniem straciły udziały w rynku, natomiast czołowi gracze umocnili swoje pozycje.

 

W tym roku polski rynek IT może urosnąć o około 5 proc. Największe przedsiębiorstwa informatyczne niedawno pochwaliły się dobrymi wynikami, ale na ten obraz cieniem kładą się wieści o kłopotach takich spółek, jak Sygnity, Cube.ITG, Qumak czy Indata.

– Po przetrwaniu trudniejszego okresu (kosztem niższych marż) teraz zarówno Asseco Poland, jak i Comarch korzystają z poprawy w segmencie finansowym czy administracji publicznej – komentuje Dominik Niszcz, analityk Raiffeisen Brokers. Emocje rozpala m.in. rywalizacja tych firm o kontrakty w ZUS. Niedługo ma ruszyć przetarg na budowę nowego systemu informatycznego (tzw. KSI...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11216

Wydanie: 11216

Spis treści
Zamów abonament