Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobry pracownik szuka dobrej firmy

27 listopada 2018 | Ekonomia | Anita Błaszczak
> Powiększa się dystans między najlepszymi pracodawcami a krajową średnią
źródło: Rzeczpospolita
> Powiększa się dystans między najlepszymi pracodawcami a krajową średnią

Ranking „Rz" | Nasz nowy projekt „Pracodawca Rzeczpospolitej" wskaże liderów rynku pracy, którzy nie tylko wygrywają walkę o talenty, ale i zwiększają przewagę nad ogółem firm.

 

W listopadowym badaniu GUS już ponad połowa firm w budownictwie, ponad 40 proc. w przemyśle i jedna trzecia w usługach wskazuje niedobór pracowników o odpowiednich kwalifikacjach jako jedną z głównych barier w działalności. W dodatku ta bariera jest teraz dużo bardziej uciążliwa niż przed rokiem.

Dane GUS są kolejnym dowodem na to, że umiejętność zdobycia i utrzymania dobrych pracowników stała się jedną z najważniejszych przewag konkurencyjnych w biznesie.

Odrobiona lekcja

Na największą przewagę mogą liczyć firmy, którzy skutecznie zabiegają o tzw. talenty, czyli ludzi, którzy nie tylko mają potrzebne firmie kwalifikacje, ale są także zaangażowani w pracę i zmotywowani do rozwoju. W dołączeniu do takich firm ma pomóc nasz nowy projekt „Pracodawca Rzeczpospolitej". Jego główną częścią jest planowany na 12...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11216

Wydanie: 11216

Spis treści
Zamów abonament