Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świętowanie bez dyskryminacji

14 lutego 2019 | Kadry i Płace | Tomasz Sancewicz


Pracodawca musi równo traktować wszystkich pracowników – również pod względem zapewniania dodatkowych dni wolnych od pracy.

W wyroku z 22 stycznia 2019 r. (sprawa łączona nr C-193/17) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zajął się kwestią uprawnień do dnia wolnego dla wyznawców innych religii niż dominująca.

Wielki Piątek – dzień wolny albo wyższa pensja

Według prawa austriackiego osoby wyznań reformowanych mają prawo do dnia wolnego od pracy w Wielki Piątek. Jeśli muszą tego dnia pracować, dostają wyższe wynagrodzenie za pracę w tym dniu.

Markus Achatzi, pracownik agencji detektywistycznej, nie należał do kościoła reformowanego. Mimo to zażądał od pracodawcy zapłaty wyższego wynagrodzenia za pracę w Wielki Piątek. Chciał uzyskać wyrównanie do kwoty, którą otrzymałby, gdyby był np. luteraninem. Uważał, że prawo austriackie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11281

Wydanie: 11281

Spis treści
Zamów abonament