Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Batalię o ochronę klimatu można wygrać

14 lutego 2019 | Ekonomia | Jeremi Jędrzejkowski
Im dłużej zwlekamy  z działaniem, tym bardziej rośnie dług ekologiczny – mówił  na konferencji w Paryżu Antoine Frérot, prezes  i dyrektor generalny Veolii
źródło: materiały prasowe
Im dłużej zwlekamy z działaniem, tym bardziej rośnie dług ekologiczny – mówił na konferencji w Paryżu Antoine Frérot, prezes i dyrektor generalny Veolii

Kryzys klimatyczny stał się częścią codziennego życia, niezależnie od kraju, w którym mieszkamy. Wraz z rekordowymi temperaturami, częstymi huraganami, topniejącymi lodowcami, ma poważny wpływ na ludzi, środowisko i gospodarkę.

 

Podczas konferencji pod hasłem „Klimat: co teraz?", która odbyła się w Paryżu, firma Veolia przedstawiła swoją wizję tego, co można zrobić, aby ograniczyć zmiany klimatyczne.

Nie czekajmy – działajmy!

Skutki zmian klimatu z roku na rok coraz mocniej dotykają ludzi, środowiska i gospodarki. – Im dłużej zwlekamy z działaniem, tym bardziej rośnie dług ekologiczny, a im mniej wysiłków włożymy teraz w ograniczenie emisji CO2, tym więcej będziemy musieli zrobić w perspektywie długoterminowej, aby przystosować się do poważnych zmian klimatycznych – przestrzegał Antoine Frérot, prezes i dyrektor generalny Veolii.

Uczestnicy spotkania mieli się okazję przekonać, jak koncern w praktyce stosuje rozwiązania związane m.in. z ideą gospodarki obiegu zamkniętego. Podczas połączeń „na żywo" z zakładami w różnych częściach świata zaprezentowane zostały trzy projekty wdrożone przez Veolię. Jeden z nich dotyczył programu zeroemisyjności CO2 i zamkniętego obiegu wody w fabryce Renault w Tangerze w Maroku. Drugi związany był z efektywną produkcją i dystrybucją ciepła w Le Mans.

Wreszcie trzeci dotyczył odzysku ciepła odpadowego ze sprężarek w największej odlewni głowic cylindrowych w Europie – Odlewni Volkswagen Poznań. Tracone wcześniej ciepło zasila teraz miejski system ciepłowniczy. Udaje się zagospodarować 12 000...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11281

Wydanie: 11281

Spis treści
Zamów abonament