Złe zarządzanie mocniej doskwiera
To szefowie mają największy wpływ na wydajność załogi. Niestety, często negatywny – twierdzi aż 27 proc. pracowników. ANita Błaszczak
Już niemal trzech na dziesięciu Polaków twierdzi, że to kiepska jakość zarządzania (czyli marni przełożeni) obniża ich wydajność w pracy. Takich opinii w najnowszej edycji raportu „Okiem europejskich pracowników 2019" (The Workforce View in Europe in 2019) firmy ADP jest teraz jeszcze więcej niż przed rokiem. Jak podkreślają eksperci ADP, już drugi rok z rzędu złe zarządzanie okazuje się największą przeszkodą dla produktywności pracowników w Europie, w tym w Polsce.
Kurs dla kierownika
W dodatku uciążliwość tej bariery wzrosła. O ile jeszcze w zeszłym roku wskazywało ją prawie 19 proc. Europejczyków, w tym co czwarty Polak, o tyle obecnie już niemal 23 proc. – informuje raport, który jest wynikiem badania opinii ponad 10 tys. pracowników na ośmiu kluczowych rynkach Europy (w Polsce, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii).
Anna Barbachowska, szefowa pionu HR w ADP Polska, zwraca uwagę, że złe zarządzanie i brak wsparcia przełożonych wiążą się bezpośrednio z kryzysem przywództwa, na który wskazuje coraz większa grupa pracowników.
– Zarządzanie i przywództwo mają bezpośredni i namacalny wpływ na zaangażowanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta