Zdrowie z dodatkową ochroną
Ubezpieczenie zdrowotne działa jak abonament. Co miesiąc opłaca się składkę, która gwarantuje dostęp do opieki
System opieki medycznej w Polsce opiera się w głównej mierze na publicznej ochronie zdrowia. Na przełomie lat 2018 i 2019 średni czas oczekiwania na gwarantowane świadczenia zdrowotne wynosił 3,8 miesiąca – wylicza Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Dla 2,6 mln Polaków, to zbyt wiele i na własną rękę wykupują prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Ile one kosztują?
Potrzebne dodatkowe wsparcie
Społeczeństwo się starzeje, a liczba Polaków z problemami zdrowotnymi regularnie wzrasta. Według GUS 34 proc. Polaków jest pod stałą opieką lekarską. – Profilaktyka i oczekiwanie miesiącami na przyjęcie u specjalisty lub operację wciąż pozostawiają bardzo wiele do życzenia – mówi prezes zarządu TU Zdrowie Aleksander Roda. – W obliczu starzejącego się społeczeństwa, ochrona zdrowia zaczyna mieć coraz większe znaczenie, a system państwowy nie jest wydolny – dodaje.
Rynek ubezpieczeń zdrowotnych staje się w tej sytuacji swojego rodzaju „poduszką bezpieczeństwa" dla przeciążonego systemu publicznego i przejmuje na siebie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta