Zmienione godziny na letnie obowiązki
Dobrym rozwiązaniem na lato jest połączenie skróconego systemu tygodnia pracy z ruchomym rozkładem czasu pracy. W ten sposób można optymalnie zorganizować pracę, unikając przeciążenia w upały.
Wszyscy marzymy o tym, aby pogoda w trakcie urlopu nam dopisała. Jesteśmy zadowoleni, gdy skwar leje się z nieba, a my w tym czasie siedzimy nad brzegiem morza, jeziora czy basenu popijając zimne napoje i myślimy o tym, jak fantastycznie mamy w porównaniu z naszymi koleżankami i kolegami z biura. Co jednak zrobić, gdy upał jest nie od zniesienia, a my niestety musimy pracować, bo albo jesteśmy przed, albo już po wakacjach?
Ruchomy czas pracy
Jeśli specyfika pracy oraz sposób funkcjonowania zakładu pracy na to pozwalają, dobrym rozwiązaniem w okresie letnim (a także w ciągu całego roku) może być wprowadzenie przez pracodawcę ruchomego czasu pracy poprzez zastosowanie widełek pozwalających pracownikom na wcześniejsze rozpoczęcie pracy i – co się z tym wiąże – odpowiednio wcześniejsze jej zakończenie. Rano, gdy temperatura powietrza nie jest jeszcze tak wysoka, łatwiej się skupić i sprawnie wykonać...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta