W kooperatywie o 30 proc. taniej niż u dewelopera
Istotą kooperatywy jest zaspokajanie własnych potrzeb mieszkaniowych. W budynku wybudowanym na gruncie gminnym będzie trzeba mieszkać przez co najmniej dziesięć lat – mówił w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Kooperatywy mieszkaniowye z powodzeniem działają od lat 70. w Niemczech, np. w Berlinie. Jest szansa, aby szerzej rozwinęły się również w Polsce. Projekt ustawy, która miałaby powołać je do życia, znajduje się w tym momencie w konsultacjach społecznych. Jakie są główne założenia tego dokumentu?
Projekt daje pewnej grupie osób możliwość realizacji swoich potrzeb mieszkaniowych. Nie jest to propozycja masowa. Kooperatywę będą mogły tworzyć przynajmniej trzy osoby czy trzy rodziny, spokrewnione ze sobą bądź nie, gotowe realizować wspólne przedsięwzięcie inwestycyjne w postaci budowy mieszkań,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta