Niewygodne skutki sporu frankowego
Romuald Jacek Merski Karolina Łuczak Wynik procesu sądowego w sprawie kredytów w szwajcarskiej walucie zależy nie tylko od czynników obiektywnych, ale i od poglądu sędziego na tę kwestię.
Niedługo TSUE wyda orzeczenie w sprawie kredytów frankowych (Dziubak, C-260/18) i coraz częściej słyszy się, że złożenie pozwu przeciwko bankowi ma w zasadzie same zalety, ryzyko przegrania sprawy jest niewielkie, a sam pozew najlepiej złożyć jak najszybciej, aby zarezerwować sobie miejsce w długiej kolejce spraw czekających na rozstrzygnięcie w sądach.
Mają nadzieję
Wnikliwa analiza ostatnich orzeczeń wydanych w tego rodzaju sprawach prowadzi jednak do wniosku, że kredytobiorca decydujący się na spór z bankiem musi przeznaczyć na proces czasem nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i przygotować się na trwające kilka lat postępowanie sądowe. Powinien też mieć na uwadze, że ostateczny finansowy wynik sprawy, nawet po...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta