Najem: wprowadzenie dodatkowego kryterium prowadzi do różnicowania mieszkańców
Dodatkowy warunek zawarcia umowy najmu lokalu komunalnego przez osoby zamieszkujące w zagęszczonym lokalu, sąd uznał za niedopuszczalny.
Wniosek do krakowskiego magistratu o udzielenie pomocy mieszkaniowej z tytułu zamieszkiwania w lokalu o nadmiernym zaludnieniu albo o zamianę z urzędu tego lokalu na mieszkanie o większej powierzchni lub na inny lokal równorzędny, położony na niższej kondygnacji, złożyli rodzice 16-letniego, głęboko upośledzonego syna. Czteroosobowa rodzina zajmuje jednopokojowy lokal o powierzchni 36 m kw. na I piętrze. Wielkość mieszkania i jego położenie uniemożliwia opiekę i wychodzenie z synem na spacer. Lokal należy do Towarzystwa Budownictwa Społecznego, spółki z o.o.
Mieszkanie nie do zamiany
Prezydent Krakowa odmówił. Wyjaśnił, że zamiana jest niemożliwa. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa z 8 lipca 2015 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali, wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy, uprawnionymi do ubiegania się o pomoc mieszkaniową w postaci zawarcia umowy na najem mieszkania komunalnego z racji zamieszkiwania w lokalu o nadmiernym zaludnieniu, są osoby mające niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe i niskie dochody. Zdaniem organu, takie uprawnienie dotyczy osób, które...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta