W memach wyśmiewać można, ale nie wszystko
Nawet polityk z pierwszych stron gazet jest chroniony przed naruszeniem jego dóbr osobistych i godności. Trzeba się liczyć z zapłatą grzywny i przeprosinami.
Premier łudząco podobny do Harry'ego Pottera i podpis „Mateusz Morawiecki i Komnata Obietnic". To jeden z memów wyborczych, od których roi się w internecie. Dziś memami komentuje się praktycznie wszystko. Nie wszystko jest jednak dozwolone. W sądach zapadają wyroki. Często skazujące.
Obrażanie czy jeszcze dozwolona krytyka
Sąd Okręgowy Warszawa- -Praga uznał, że zamieszczenie cudzego zdjęcia z prześmiewczym podpisem, choćby na portalu satyrycznym, jest formą zniesławienia. Poszkodowanym był prezes organizacji społecznej zrzeszającej niepełnosprawnych. Na prywatnym profilu na Facebooku (Fb) zamieścił zdjęcie z Pałacu Prezydenckiego. Inna niepełnosprawna opublikowała to zdjęcie na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta