Wirtualne biura na celowniku skarbówki
Przedsiębiorcy, którzy nie posiadają samodzielnej siedziby, mają problemy z rejestracją w urzędzie skarbowym. Kłopoty mogą też mieć ich kontrahenci. przemysław wojtasik
Wirtualne biuro to wspólny dla wielu firm adres, podawany jako siedziba w kontaktach z kontrahentami i urzędami. Może być interesującą i często korzystną cenowo propozycją dla przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają działalność i nie potrzebują własnych, samodzielnych lokali. Jest jednak jedno ale.
– Ten, kto ma firmę w wirtualnym biurze albo współpracuje z takim przedsiębiorcą, musi się liczyć z większym zainteresowaniem urzędu skarbowego – przestrzega Beata Hudziak-Nagórska, doradca podatkowy, partner zarządzający w kancelarii 8Tax.
O ryzyko problemów z fiskusem zapytała nas czytelniczka. Ma mieszkanie do wynajęcia. Zgłosił się do niej księgowy, który chce świadczyć w nim swoje usługi. Planuje też zrobić z lokalu wirtualne biuro i rejestrować w nim firmy klientów.
– Czy prowadzenie firmy w takim wirtualnym biurze jest legalne? – pyta czytelniczka.
Przepisy nie zmuszają ale i nie zabraniają
–...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta