Młodzi chcą być doceniani, starsi cenią stabilność
Dobra płaca i atmosfera są ważne dla wszystkich pokoleń pracowników. Wszyscy kochają też podwyżki, ale już nie wszyscy są gotowi do zmiany pracy i przekwalifikowania się. Anna Cieślak-Wróblewska
Grupa Pracuj.pl w najnowszym badaniu „Generacja dobrej kariery" przyjrzała się czterem pokoleniom obecnym dziś na rynku pracy. Mają one zróżnicowany bagaż doświadczeń i odmienne aspiracje zawodowe.
Pierwsza grupa to pokolenie Y, czyli osoby najmłodsze, w wieku do 24 lat, wchodzące na rynek pracy. Druga – pokolenie Z, tzw. millenialsi, w wieku 25–39 lat, grupa wciąż młoda, ale już z doświadczeniem. Pokolenie X to osoby, które zaczęły karierę po transformacji (40–55 lat), zaś baby boomersi to pokolenie 56+.
Przedstawiciele tych pokoleń mają indywidualne aspiracje i ambicje zawodowe, ale też cechy wspólne. Okazuje się, że jeśli chodzi o najważniejsze aspekty życia zawodowego, wszystkie grupy zgodnie wskazują na atrakcyjne wynagrodzenia oraz dobrą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta