Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Allegro wśród największych

03 lutego 2020 | Ekonomia i rynek | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

W zestawieniu najpopularniejszych platform handlu internetowego na świecie polski serwis zajął dziesiątą pozycję. To pokazuje, jaki potencjał ma nasz rynek.

Polski rynek e-handlu rozwija się od lat w dwucyfrowym tempie i wart jest już ponad 50 mld zł. Tak mocno zwiększające się wydatki online przekładają się na wyniki firm, a Polska jest ważnym rynkiem dla europejskich platform jak Zalando, AboutYou czy Westwing. Z boomu najbardziej korzystają ci, którzy rośli wraz z rynkiem i odpowiadali za jego budowanie. Najlepszym przykładem jest Allegro, które według danych zebranych przez SimilarWeb jest nie tylko liderem w Polsce, lecz także dziesiątą największą platformą e-handlu pod względem miesięcznej liczby odwiedzin. Miesięcznie w jej przypadku to niemal 194 mln. Zdecydowanymi liderami są Amazon i eBay, w czołówce jest także wiele platform chińskich, ale polski serwis to jedyna firma w czołowej dziesiątce działająca tylko w Europie.

Allegro najmocniejsze

Allegro zaczynało od aukcji produktów wystawianych przez osoby fizyczne, by stać się platformą, na której ponad 140 tys. firm prowadzi sprzedaż, często zamiast uruchamiania własnego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11573

Wydanie: 11573

Spis treści

Komunikaty+drobne

Reklama

Monitor Południowy

Nieprzypisane

Zamów abonament