PPK ciekawym narzędziem polityki kadrowej firmy
Wprowadzając pracownicze plany kapitałowe, pracodawcy mogą wykorzystać program do kreowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z POCZTYLION-ARKA PTE
Z początkiem stycznia ruszył drugi etap programu pracowniczych planów kapitałowych. Obejmuje średnie firmy. W pierwszym etapie, w drugiej połowie zeszłego roku, do programu przystępowały największe firmy, czyli takie, które zatrudniają co najmniej 250 osób. Teraz przyszedł czas na średnie firmy, które zatrudniają od 50 do 249 osób. Takich firm jest 20 tys., czyli znacznie więcej niż w pierwszym etapie. Tam do PPK przystępowało 4 tys. firm. W drugim etapie mniej jest za to pracowników uprawnionych do przystąpienia do PPK. Ich liczbę oszacowano na 2 mln. W pierwszym etapie były to 3 mln osób. Na drugim etapie program pracowniczych planów kapitałowych się nie kończy. Trzeci etap PPK ruszy 1 lipca 2020 r. i obejmie firmy, które zatrudniają co najmniej 20 osób. 1 stycznia 2021 r. do programu przystąpią pozostałe firmy i instytucje publiczne.
Sporo obowiązków pracodawcy
Pracownicze plany...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta