Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na popularyzacji postanowień studium skorzystają i mieszkańcy i samorządy

17 marca 2020 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Przeznaczenie danego terenu w planie miejscowym nie może być inne niż w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania. Niejednokrotnie powoduje to jednak dotkliwe skutki dla obywatela, którego rzeczowa i dostatecznie wczesna informacja o treści zapisów studium powinna przed nimi uchronić.

Obowiązujące aktualnie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta Krakowa, uchwalono w 2014 r. W listopadzie 2017 r. wydano natomiast dwóm właścicielkom działek przy ul. Wielkanocnej w krakowskiej dzielnicy Podgórze decyzje, ustalające warunki zabudowy dla dwóch budynków jednorodzinnych. Takie decyzje można wydać, jeżeli dla danego terenu nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i gdy przyszła inwestycja spełnia określone warunki, m.in. dobrego sąsiedztwa z istniejącą zabudową.

Zieleń bez prawa zabudowy

Takie sąsiedztwo niewątpliwie istniało. W bliskiej okolicy znajdowały się cztery domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Inwestorki nie miały się jednak z czego cieszyć. Wszystko uległo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11610

Wydanie: 11610

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament