Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Branża odporna na koronawirusa

19 maja 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Paweł Rożyński
źródło: materiały prasowe

Europa może pozostać w tyle w kwestii kluczowej infrastruktury cyfrowej. Tymczasem pandemia udowodniła, jak krytyczna jest ta infrastruktura – mówi Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

 

Na ile epidemia koronawirusa uderzyła w inwestycje w 5G?

martin Mellor: Myślę, że branża telekomunikacyjna jest odporna na koronawirusa. Kraje, które przydzieliły operatorom komórkowym częstotliwości i rozpoczęły wdrażanie 5G, przyspieszają jej uruchomienie. Jednak obawiamy się, że inwestycje 5G w Europie są już opóźnione. Oznacza to, że Europa może pozostać w tyle w kwestii kluczowej infrastruktury cyfrowej. Pandemia udowodniła, jak krytyczna jest ta infrastruktura. Prezes firmy Ericsson Börje Ekholm stwierdził, że rządy powinny zachęcać do inwestycji 5G jako sposobu na ożywienie gospodarki. Istnieje niepewność, ale w obecnej sytuacji nie widzimy powodu, by zmieniać plany finansowe firmy na lata 2020 i 2021.

Czy koronawirus ma wpływ na łańcuchy dostaw Ericssona?

W czasie pandemii nasze dostawy i usługi działały z ograniczonymi przerwami. Teraz działają wszystkie główne zakłady produkcyjne, w tym w Tczewie. Szybko podjęliśmy decyzję o zachęceniu większości naszych pracowników do pracy zdalnej ze względów ochronnych i jeszcze w I kw. zabezpieczyliśmy nasze operacje. Będziemy kontynuować prace nad dalszą poprawą naszej elastyczności, np. poprzez zwiększanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11662

Wydanie: 11662

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament