Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zdalna praca zostanie z nami na dłużej i w większym wymiarze

19 maja 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Wraz z odmrażaniem kolejnych sektorów pracodawcy powoli wycofują się z masowej pracy z domu.

 

Tylko 11 proc. pracujących teraz z domu Polaków zadeklarowało w najnowszym badaniu portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl, że po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią nie chcieliby już pracować zdalnie. Pozostali – czyli prawie dziewięciu na dziesięciu – nie zamierzają z tego rezygnować, chociaż najczęściej wybraliby model mieszany, z przewagą pracy w biurze. Liczą się także ze zmianą podejścia pracodawców do home office, czyli domowego biura. Większość z niemal 1,9 tys. ankietowanych przewiduje, że pandemia koronawirusa spowoduje szybki wzrost znaczenia zdalnej pracy w firmach, które teraz mają okazję przekonać się o oszczędnościach związanych z takim trybem działania. Według siedmiu na dziesięciu użytkowników Pracuj.pl pracodawcy będą teraz mocniej inwestować w narzędzia ułatwiające zdalne wykonywanie obowiązków, zaś umiejętność efektywnej pracy zdalnej stanie się w przyszłości jeszcze ważniejszym atutem pracownika niż obecnie.

Era zdalnych zespołów

Agnieszka Pietrasik, dyrektor w firmie rekrutacyjnej Hays Poland, przypomina, że pod koniec 2019 r. dostęp do tego rozwiązania deklarowało 40 proc. pracowników. – W wielu przypadkach ograniczony dostęp do pracy zdalnej wynikał z niskiego zaufania menedżerów do swoich zespołów. Pojawiały się wątpliwości, czy pracownicy w domu będą realizować swoje obowiązki z zaangażowaniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11662

Wydanie: 11662

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament