AfD szuka nowego wizerunku i może się rozpaść
W Alternatywie dla Niemiec narasta konflikt pomiędzy zwolennikami ucywilizowania partii a przedstawicielami radykałów bliskich poglądom neonazistowskim.
AfD szła w ostatnich latach jak burza, zdobywając miejsca we wszystkich parlamentach niemieckich landów oraz mandaty poselskie dla niemal setki swych członków w Bundestagu. Działo się to na fali ksenofobicznego sprzeciwu wobec napływu do Niemiec setek tysięcy uchodźców i imigrantów.
W czasie pandemii to już nie działa i partia poszukuje gorączkowo nowego ideologicznego paliwa. Ma nim być sprzeciw przeciwko ograniczaniu praw obywatelskich w postaci nakazów rządów landowych oraz rządu federalnego.
Innymi słowy AfD stara się wybić na czoło ruchów walczących o wolność obywateli, domagając się na ulicach niemieckich miast zniesienia ograniczeń. Ma tu sporą konkurencję w postaci szeregu ugrupowań...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta