Honoraria za nawiązanie współpracy obniżą dochód
Wydatki z tytułu opłaty motywacyjnej należy zaliczyć do pośrednich kosztów uzyskania przychodów, potrącanych jednorazowo w momencie ich poniesienia.
Y. spółka z o.o., w celu pozyskania bądź utrzymania kontrahentów krajowych, wypłaca na ich rzecz opłatę motywacyjną Mającą na celu wynagrodzenie kontrahenta za zawarcie (gotowość do zawarcia) bądź przedłużenie (gotowość do przedłużenia) umowy i wykonywania obowiązków z niej wynikających.
Opłata motywacyjna:
∑ jest wypłacana jednorazowo,
∑ ma charakter bezzwrotny nawet jeśli kontrahent ostatecznie nie przystąpi do umowy ze Spółką, albo też nie wywiąże się ze swoich obowiązków umownych,
∑ jest ponoszona niezależnie od obowiązków wynikających z samej umowy oraz późniejszych rozliczeń związanych z realizacją umowy o współpracy.
∑ nie wiąże się z żadnym świadczeniem ze strony kontrahentów, poza zawarciem lub przedłużeniem umowy o współpracy (lub gotowością do tych czynności). Kontrahenci nie będą świadczyć na rzecz spółki usług reklamowych ani marketingowych,
∑ jest zgodna z prawem, nie zmierza do naruszenia porządku prawnego ani do obejścia prawa oraz odpowiada praktykom funkcjonującym na rynku i rzeczywistości gospodarczej jako zachęta do podjęcia lub rozszerzenia współpracy w stosunku do obecnych lub przyszłych kontrahentów.
Na udokumentowanie otrzymanej opłaty motywacyjnej kontrahenci wystawiają fakturę. W zamian za zapłatę opłaty, spółka...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta