Wypożyczyć „Dżumę” w zdrowy sposób
Blisko 8 tys. placówek wraz z filiami działa już z myślą o polskich czytelnikach, jednak w różnych reżimach, zależnych od warunków i lokalizacji.
Biblioteki, które od dawna już nie przypominają skromnych placówek z przeszłości, bywają dziś najważniejszymi instytucjami kultury w wielu miejscach kraju. Poza książkami i czasopismami oferują dostęp do internetu w kącikach komputerowych, dysponują też zintegrowanym systemem elektronicznym MAK+. Są miejscem spotkań, w tym autorskich, a nawet festiwali. Ich zamknięcie z powodu pandemii odcięło wielu Polaków od kultury. Na szczęście już działają, choć w reżimie sanitarnym. Rekomendacji udziela na swojej stronie Biblioteka Narodowa, służąc też radami w swojej internetowej poradni (poradnia@bn.org.pl.). Rekomendowana jest organizacja wydarzeń na świeżym powietrzu oraz w przestrzeniach zamkniętych tylko w tych miejscowościach, w których nie ma przypadków zakażeń koronawirusem lub liczba ich wyraźnie spada. Obowiązują wówczas zasady reżimu sanitarnego określone w przepisach. Wciąż preferowane jest organizowanie wydarzeń w formie online.
Kolejka przed siedzibą
– Tak jak wszystkie placówki w kraju, po decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o możliwości otwarcia bibliotek 4...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta