Nie było prezentu na urodziny

22 czerwca 2020 | Sport | Stefan Szczepłek

Piast rozpoczął rundę dodatkową od porażki. ŁKS znowu przegrał i już raczej strat nie odrobi. Razem z nim spadną chyba Arka i Korona.

Przed rokiem Piast w rundzie dodatkowej odniósł sześć zwycięstw i raz zremisował. Dzięki temu wyprzedził Legię i zdobył mistrzostwo. Teoretycznie może tytuł obronić, ale po porażce w Gliwicach 0:2 z Lechem będzie to znacznie trudniejsze. Piast stracił bramki w drugiej połowie, kiedy goście grali w dziesiątkę.

ŁKS przegrał tym razem w Lubinie, chociaż bardzo się starał. Jednak od 39. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Wróbla i na dobry wynik nie było szans. Koledzy nie zrobili więc prezentu urodzinowego Arkadiuszowi Malarzowi, który w piątek skończył 40 lat. Należy mu się szacunek za wszystko, co robi przez ćwierć wieku kariery i jak się zachowuje na boisku oraz poza nim. Chyba nikt by się nie zdziwił, gdyby w przyszłym sezonie Malarz zagrał jeszcze w barwach jakiegoś klubu...

Wydanie: 11690