Nie wszystkie długi pozbawiają pomocy z tarczy
Prawo do dofinansowania wynagrodzeń pracowników zależy od tego, czy pracodawca posiada zaległości w regulowaniu zobowiązań publicznoprawnych. Inne długi pozostają bez znaczenia.
- Staram się o dofinansowanie z PUP części kosztów pensji pracowników i składek w trybie tarczy antykryzysowej. Mam zadłużenia z tytułu dzierżaw w urzędzie miasta z lat 2019-2020, które spłacam ratalnie. Mam też dług wobec gminy z tytułu podatku od nieruchomości, który również spłacam w ratach. Czy mają one znaczenie? – pyta czytelnik.
Znaczenie ma zobowiązanie wynikające z tzw. podatków lokalnych, jakim jest niewątpliwie podatek od nieruchomości. Natomiast istnienie zadłużenia wynikającego z umów cywilnoprawnych łączących przedsiębiorcę z gminą nie wpływa na możliwość uzyskania z powiatowego urzędu pracy dofinansowania do wynagrodzeń pracowników i naliczanych od nich składek na warunkach określonych w potocznie zwanej tarczy antykryzysowej, tj. ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tekst jedn. DzU poz. 374 ze zm.).
Zobowiązania cywilnoprawne...
Gmina często występuje jako...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta