Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy mamy niewielką infekcję, lepiej zostać w domu, niż iść do firmy

24 sierpnia 2020 | Ekonomia i rynek | Anna Cieślak-Wróblewska
źródło: Rzeczpospolita

Często Polacy pojawiają się w pracy z katarem czy bólem głowy. W czasie pandemii to bardzo ryzykowne zachowania.

 

Ministerstwo Zdrowia w zaleceniach w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego bardzo wyraźnie przypomina, że dzieci z jakimikolwiek objawami choroby górnych dróg oddechowych nie powinny chodzić do szkoły. Podobnie postępować powinni także dorośli.

Lekarze i eksperci rynku pracy nie mają wątpliwości. Nawet gdy czujemy się tylko „niewyraźnie", gdy jesteśmy – naszym zdaniem – lekko przeziębieni, mamy drobną infekcję, nie powinniśmy chodzić w takim stanie do pracy.

Nie decydujmy sami

– Zawsze dobrą praktyką jest, by w przypadku objawów infekcji skorzystać z konsultacji lekarskiej – podkreśla Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich. Jego zdaniem to lekarz powinien ocenić nasz stan zdrowia, nigdy nie powinniśmy robić tego sami.

– Takie zdroworozsądkowe podejście jest szczególnie aktualne właśnie teraz, w okresie pandemii, gdy trudno stwierdzić czy to grypa, czy przeziębienie, czy Covid-19. Ale nawet w przypadku chorób, które niosą mniejsze zagrożenie dla zdrowia i życia niż Covid-19, przychodząc do pracy, tworzymy ryzyko rozprzestrzeniania wirusów czy bakterii i zakażania innych – przypomina Kozłowski.

Konieczność...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11743

Wydanie: 11743

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament