Prawnicy muszą sobie radzić z pandemią
Skala i rozmiar szkód gospodarczych, jakie poczyniła pandemia, są jeszcze niedoszacowane, nie wspominając o skutkach społecznych – uważa Izabela Turczyńska-Buszan, radca prawny w Kancelarii Buszan Orłowski Przybylski-Lewandowski Adwokaci Radcowie Prawni sp.p. z Sopotu.
- Jak sytuacja związana z Covid-19 wpłynęła na pracę w kancelarii? Jak zespół prawników kancelarii musiał dostosować się do nowej rzeczywistości?
Jesteśmy obecni na rynku Trójmiejskim już prawie 10 lat, mamy więc stabilny i zaufany krąg partnerów, klientów. To pozwoliło nam na spokojne zarządzanie sytuacją kryzysową, jaką okazała się być pandemia. Podczas pierwszego lockdownu, szanując potrzeby naszego zespołu, zamknęliśmy biuro i zarządziliśmy na dwa miesiące pracę zdalną.
Zaistniała sytuacja zmobilizowała nas do wdrożenia jasnych zasad postępowania w pracy zdalnej, tak aby kancelaria dalej zapewniała sprawną obsługę naszym klientom.
Dodatkowo urządziliśmy dyżury dla realizowania wysyłek sądowych i odbioru poczty, która jest nadal przeważającym sposobem komunikacji z organami państwa i sądami.
Praca zdalna dla prawników nie jest czymś zupełnie nowym. Duża jej część może odbywać się poza biurem – analiza przepisów, konstruowanie pism procesowych, umów. Niemniej jednak do 2020 r. rozprawa przy użyciu środków porozumiewania się na odległość była rzadkością.
Z pragmatycznego punktu widzenia zarówno nas jako prawników...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta