Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawnicy muszą sobie radzić z pandemią

04 lutego 2021 | Kadry i Płace

Skala i rozmiar szkód gospodarczych, jakie poczyniła pandemia, są jeszcze niedoszacowane, nie wspominając o skutkach społecznych – uważa Izabela Turczyńska-Buszan, radca prawny w Kancelarii Buszan Orłowski Przybylski-Lewandowski Adwokaci Radcowie Prawni sp.p. z Sopotu.

- Jak sytuacja związana z Covid-19 wpłynęła na pracę w kancelarii? Jak zespół prawników kancelarii musiał dostosować się do nowej rzeczywistości?

Jesteśmy obecni na rynku Trójmiejskim już prawie 10 lat, mamy więc stabilny i zaufany krąg partnerów, klientów. To pozwoliło nam na spokojne zarządzanie sytuacją kryzysową, jaką okazała się być pandemia. Podczas pierwszego lockdownu, szanując potrzeby naszego zespołu, zamknęliśmy biuro i zarządziliśmy na dwa miesiące pracę zdalną.

Zaistniała sytuacja zmobilizowała nas do wdrożenia jasnych zasad postępowania w pracy zdalnej, tak aby kancelaria dalej zapewniała sprawną obsługę naszym klientom.

Dodatkowo urządziliśmy dyżury dla realizowania wysyłek sądowych i odbioru poczty, która jest nadal przeważającym sposobem komunikacji z organami państwa i sądami.

Praca zdalna dla prawników nie jest czymś zupełnie nowym. Duża jej część może odbywać się poza biurem – analiza przepisów, konstruowanie pism procesowych, umów. Niemniej jednak do 2020 r. rozprawa przy użyciu środków porozumiewania się na odległość była rzadkością.

Z pragmatycznego punktu widzenia zarówno nas jako prawników...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11879

Wydanie: 11879

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament