Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czekając na kino i teatr

04 lutego 2021 | Kultura | Jacek Marczyński

75 proc. Polaków deklaruje, że brakuje im możliwości wyjścia na wydarzenie kulturalne – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.

Ponad jedna trzecia ankietowanych (38 proc.) wybrałaby się przede wszystkim do kina, 16 proc. – do teatru, niemal tyle samo na koncert lub festiwal muzyki innej niż klasyczna. Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszą się otwarte od 1 lutego muzea.

Badanie przeprowadzono w grudniu. W porównaniu z pierwszym – w czerwcu 2020 r. – znacząco wzrósł odsetek osób, którym brakuje żywego kontaktu z kulturą. W poprzednim sondażu odczuwało go 60 proc. Polaków. Więcej osób deklaruje też wyjścia do kina i teatru.

Nie oznacza to, że wszyscy gotowi są to uczynić od razu po odmrożeniu instytucji kultury. Taką wolę zadeklarowało ok. jednej czwartej badanych. 30 proc. wolałoby poczekać miesiąc, 25 proc. uczyni to dopiero po trzech miesiącach.

Polacy chętniej też niż w pierwszym sondażu akceptują rygory narzucane w kinach czy teatrach – maseczki oraz mierzenie temperatury, ale tylko 11 proc. uważa, że istotne jest pobieranie od nich danych osobowych.

Wydanie: 11879

Wydanie: 11879

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament