Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tłumy ruszą po dowody

04 lutego 2021 | Kraj | Grażyna Zawadka

Rozpoczęły się przetargi na zakup sprzętu do pobierania odcisków palców, co jest konieczne, by niedługo można było wyrabiać dowody osobiste już w nowej postaci.

Dziś wnioski o wydanie nowego dowodu, jeśli stary np. stracił ważność, można składać także online. Jednak sytuacja diametralnie się zmieni od sierpnia, kiedy wejdą ostrzejsze unijne regulacje dotyczące nowo wyrabianych dokumentów – odtąd w każdym dowodzie będą musiały figurować odciski palców.

Już teraz trwają przygotowania, by na czas wyposażyć urzędy w sprzęt – skanery odcisków palców wraz z licencjami, i laptopy dla gmin, które „pilotują" wnioski.

„Obecnie trwają procedury zakupowe w celu wyposażenia urzędów w niezbędny sprzęt umożliwiający pobranie i weryfikację odcisków palców dla gmin miejskich do obsługi dowodów w miejscu pobytu obywatela" –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11879

Wydanie: 11879

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament