Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rząd nie posłuchał uwag branży do ustawy o cyberbezpieczeństwie

09 lutego 2021 | Cyfrowa Rzeczpospolita
O skutkach  zmian  w ustawie  o krajowym  systemie  cyberbezpie- -czeństwa  debatowali  goście „Rz”:  (od lewej) Grzegorz Baczewski, Jarosław Tworóg,  Maciej  Rogalski  i Piotr Mieczkowski.
źródło: materiały prasowe
O skutkach zmian w ustawie o krajowym systemie cyberbezpie- -czeństwa debatowali goście „Rz”: (od lewej) Grzegorz Baczewski, Jarosław Tworóg, Maciej Rogalski i Piotr Mieczkowski.

Jeśli aukcja 5G ma się odbyć, a Skarb Państwa ustrzec przed pozwem i chaosem na rynku, trzeba jeszcze raz zmienić projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa – przekonywali uczestnicy debaty „Rzeczpospolitej". URSZULA ZIELIŃSKA

O najnowszej wersji nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa i jej wpływie na sektor telekomunikacyjny w Polsce dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą". Wzięli w niej udział Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w Fundacji Digital Poland, Jarosław Tworóg, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, prof. Maciej Rogalski z Uczelni Łazarskiego i Grzegorz Baczewski, dyrektor w Konfederacji Lewiatan.

Przełomowa regulacja

Opublikowana w drugiej połowie stycznia 2021 r. zmodyfikowana nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (UKSC) skupia ostatnio uwagę. Dlaczego? – pytał gości Paweł Rożyński, redaktor „Rzeczpospolitej".

– Ta regulacja jest bardzo ważna dla rozwoju nowoczesnych usług telekomunikacyjnych opartych na technologii 5G, która daje zupełnie nowe możliwości, zarówno jeśli chodzi o usługi telekomunikacyjne, jak i o możliwości rozwoju innych dziedzin gospodarczych. Jednocześnie jest to regulacja, która na wiele lat ukształtuje funkcjonowanie rynku telekomunikacyjnego. Kładziemy zręby pod to, jak będzie się on kształtował w kontekście warunków cyberbezpieczeństwa. Cyberbezpieczeństwo to cel bardzo istotny. Jest ono kluczowe i dla firm, i dla społeczeństw, i dla państw – mówił Grzegorz Baczewski.

Piotr Mieczkowski wymienił trzy kwestii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11883

Wydanie: 11883

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament