Nieudany zamach stanu
Projekt Superligi przetrwał tylko dwa dni. Kluby przyznają się do błędu i przepraszają kibiców. UEFA kusi większymi nagrodami w Lidze Mistrzów.
Zaczęło się od brexitu. W nocy z wtorku na środę Superligę opuściło wszystkie sześć klubów z Anglii. Najpierw Manchester City i Chelsea, w ślad za nimi – Arsenal, Liverpool, Manchester United i Tottenham.
– To już koniec. Bez nich nie pójdziemy dalej – przyznał w rozmowie z Reutersem jeden z głównych zwolenników nowych rozgrywek Andrea Agnelli, szef Juventusu Turyn. – Ale nadal jestem przekonany o pięknie tego projektu.
Pakt krwi
Gdy dzień wcześniej udzielał wywiadu „Corriere dello Sport", nie spodziewał się, że tak szybko będzie musiał zmienić front. Mówił o pakcie krwi oraz otwarciu dialogu z federacją europejską (UEFA) i światową (FIFA). Za prezesem Realu Florentino Perezem, mianowanym na szefa Superligi, powtarzał, że miała ona przyciągnąć młodych kibiców.
– Oni chcą oglądać ważne wydarzenia i nie przywiązują takiej wagi do krajowych rozgrywek jak starsze pokolenia. 40 procent osób w wieku 16–24 lat w ogóle nie interesuje się futbolem. Pandemia proces ten tylko przyspieszyła. Superliga symuluje to, co młodzież robi na platformach cyfrowych,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta