Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma odliczy wydatki na pracę zdalną

13 maja 2021 | Prawo co dnia | Monika Pogroszewska

Kosztem przedsiębiorcy są opłaty za niezbędny do organizacji pracy sprzęt biurowy, prąd czy internet, także gdy załoga pozostaje w swoich domach.

 

Dobra wiadomość dla wszystkich pracodawców. Według Ministerstwa Finansów nie ma znaczenia, czy pracownik wykonuje swoje obowiązki w biurze czy w mieszkaniu. W obu przypadkach przedsiębiorca może odliczyć niezbędne koszty. Takie stanowisko zajął minister w odpowiedzi na interpelację poselską nr 22 251. Nie widzi też potrzeby, by zmieniać obecnie obowiązujące przepisy.

Obecne przepisy wystarczą

Według posłanki Katarzyny Koltuli, choć pandemia trwa ponad rok, przedsiębiorcy nadal mają wątpliwości związane z rozliczeniem kosztów pracowniczych. Zapytała, czy ministerstwo doprecyzuje przepisy.

MF przypomina, że pracę zdalną reguluje w obecnym stanie prawnym ustawa o przeciwdziałaniu Covid-19. Zgodnie z art. 3 ust. 3–5 tej ustawy wykonywanie pracy zdalnej może zostać polecone, jeżeli pracownik ma umiejętności i możliwości techniczne oraz lokalowe i pozwala na to rodzaj pracy. Niezbędne narzędzia i materiały oraz obsługę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11960

Wydanie: 11960

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament