Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krajowe wakacje popularne, ale drogie

13 maja 2021 | Ekonomia i rynek | Danuta Walewska
źródło: Rzeczpospolita

Od poniedziałku hotele i pensjonaty notują gwałtowny przyrost rezerwacji. Jako pierwsze wyprzedają się hotele drogie, gwarantujące, że wszystkie wymogi sanitarne zostaną spełnione.

 

– W ciągu ostatnich dni rzeczywiście notujemy rekordy w rezerwacjach. Zaczęły iść fantastycznie – mówi Leszek Mięczkowski, prezes Grupy Dobry Hotel zarządzający jedenastoma 5-, 4- i 3-gwiazdkowymi placówkami w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Mikołajkach, Jastarni i Trójmieście. Czy to pozwala mieć nadzieję na dobry sezon ? – To więcej niż nadzieja. Przerabialiśmy ten scenariusz w roku ubiegłym, więc już teraz mogę powiedzieć, że po stratach, jakie zanotowaliśmy za ubiegły rok, w połowie tego roku roku powinniśmy odzyskać płynność finansową. Pod warunkiem oczywiście, że w przepisach nic się nie zmieni. Mięczkowski liczy na to, że od 4 czerwca hotele rzeczywiście będą otwarte w pełni, a nie w 50 proc. i tak też przyjmuje rezerwacje na wszystkie pokoje. – Nie chcę nawet myśleć, że może być inaczej. Gdy jednak w ostatniej chwili okaże się, że hotele będą mogły funkcjonować w połowie, to niestety będziemy musieli odwoływać przyjazdy i oddawać pieniądze – dodaje prezes Mięczkowski.

Może być rekord

– Polacy zareagowali błyskawicznie na informację o odmrożeniu turystyki w kraju – rezerwacje rosną lawinowo, podobnie jak wykorzystanie bonu turystycznego. Nasze statystyki wskazują, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11960

Wydanie: 11960

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament