Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każda jest inna

13 maja 2021 | Sport | Kamil Kołsut
Drużyna polskich szpadzistek (od lewej): Renata Knapik – Miazga, Aleksandra Jarecka, Magdalena Piekarska – Twardochel i Ewa Trzebińska
źródło: pzszerm
Drużyna polskich szpadzistek (od lewej): Renata Knapik – Miazga, Aleksandra Jarecka, Magdalena Piekarska – Twardochel i Ewa Trzebińska

Szermierka długo była podczas igrzysk polską dumą. Do Tokio z szansami na medale polecą głównie szpadzistki. Oprócz nich są raczej smutki.

 

Polki wygrały trzy z pięciu ostatnich drużynowych Pucharów Świata i zdobyły mistrzostwo Europy, co dało im drugie miejsce w rankingu olimpijskim. Lepsze były tylko Chinki, a to głównie dlatego, że dwie kontuzje zepsuły Polkom występ na mistrzostwach świata.

Udział w turnieju olimpijskim weźmie osiem drużyn, więc już teraz tylko jedno zwycięstwo dzieli nasze szpadzistki od strefy medalowej.

– Wygranie Pucharu Świata, który odbył się po roku przerwy spowodowanej pandemią, zwiększyło nasze apetyty, ale rotacja zwycięzców w szpadzie jest bardzo duża. Mamy fajny skład, czujemy szansę, ale nasz sport nie jest tak wymierny jak pływanie czy lekkoatletyka – mówi „Rz" Ewa Trzebińska.

Nie ma szkoły

Oprócz niej olimpijską drużynę tworzą także Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Jarecka i Magdalena Piekarska-Twardochel. W ćwierćfinale igrzysk Polki zmierzą się z Estonkami, czyli mistrzyniami świata z 2017 roku. Nasze zawodniczki podkreślają, że poziom jest wyrównany, więc turniej mogą zakończyć zarówno na pierwszym, jak i na siódmym miejscu.

Siła reprezentacji Polski to różnorodność. – Magda jest wysoka, ma wielki zasięg i z tego powodu wiele rywalek nie ma z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11960

Wydanie: 11960

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament